تبلیغات
بانک بذر - تاریخچه همایش ملی علوم و تكنولوژی بذرایران
 
نوشته شده توسط : مسلم رستم پور

تاریخچه همایش ملی علوم و تكنولوژی بذرایران

در اسفند ماه سال 1381 گرایش تخصصی « علوم و تكنولوژی بذر» در مقطع كارشناسی ارشد توسط دانشگاه تهران پایه گذاری شد و سال بعد با پذیرش پنج دانشجو عملاً به جمع گرایش های كشاورزی این دانشگاه پیوست. در سالیان بعد علاوه بر دانشگاه تهران، دانشگاه های اردبیل و بیرجند نیز جذب دانشجو در این گرایش را آغاز كردند. دانشگاه آزاد اسلامی مشهد نیز به عنوان اولین واحد دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1388 اقدام به راه اندازی و جذب دانشجو در رشته « علوم و تكنولوژی بذر» نمود.

با توجه به ایجاد این گرایش و نگاه ویژه ای كه به آن بود، مسئولان دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی گرگان بر آن شدند تا «اولین همایش ملی علوم و تكنولوژی بذر» را در 22 و 23 آبان ماه سال 1387 برگزار نمایند. این همایش با همكاری موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال و دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان برگزار شد.

در اولین همایش با توجه به محدودیت وقت و تراز علمی مقالات، از مجموع مقاله رسیده به دبیرخانه همایش، تعداد 334 مقاله پذیرفته شد كه از این تعداد 39 مورد بصورت شفاهی و 295 مقاله نیز بصورت پوستر ارائه گردید. همچنین در اولین روز برگزاری همایش 6 مقاله كلیدی توسط متخصصین و دانشجویان امر ارائه شد. در این همایش، آقای دكتر رامین رحمانی(ریاست دانشگاه گرگان) به عنوان رئیس همایش و آقای دكتر ناصر لطیفی به عنوان دبیر همایش انتخاب شدند. همچنین جناب آقای دكتر افشین سلطانی و آقای دكتر عباسی به ترتیب دبیر علمی و دبیر كمیته اجرایی این همایش را بر عهده داشتند.

منبع: سیویلیکا

:: مرتبط با: مطالب خبری ,
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 مهر 1391 | نظرات ()